aciclovirAciclovir jest lekiem przeciwwirusowym. Jest szczególnie aktywny między innymi w leczeniu wirusa opryszczki typu1 i 2.  Wewnątrz zakażonej komórki acyclovir zmienia się w substancję aktywną trifosforan. Działa jako inhibitor syntezy wirusowego DNA (powstrzymując wirus od replikacji), bez wpływania na normalne procesy komórkowe. Jest lekiem na  opryszczkę twarzy, półpaśca i opryszczkę narządów płciowych. W przypadku opryszczki, z Aciclovirem szybko wyzdrowiejesz , zapominając o bólu i niekomfortowych objawach.
Lek jest dostępny w sprzedaży w dwóch dawkach: Aciclovir 200 mg i 800 mg.

Co to jest Aciclovir?

Będąc najczęściej stosowanym lekiem antywirusowego, Aciclovir jest niezawodnym środkiem na opryszczkę twarzy, półpasiec i opryszczkę narządów płciowych oraz na ospę wietrzną.
Skuteczność tego leku wynika z faktu, że redukuje możliwość nawrotu infekcji. Jeśli twój układ odpornościowy jest osłabiony i w konsekwencji  masz predyspozycje do łapania infekcji, twój lekarz na pewno rozważy Aciclovir.

Jakie korzyści daje Aciclovir w tabletkach?

Główną zaleta Acicloviru jest leczenie i zapobieganie infekcjom przed rozprzestrzenianiem  się w organizmie. Zazwyczaj przepisuje się go na opryszczkę, półpasiec i opryszczkę narządów płciowych. Aciclovir działa powstrzymując wirus i zapobiega jego wystąpieniu w przyszłości. Dzięki temu odzyskasz dobre samopoczucie, a niekomfortowe objawy będą tylko wspomnieniem.

Jak działa Aciclovir w tabletkach?

Po połknięciu, Aciclovir zmienia się w substancję aktywną o nazwie trójfosforan acyklowiru.  Trójfosforan acyklowiru działa jako inhibitor syntezy wirusowego DNA.  Oznacza to, że zapobiega namnażaniu się wirusa, a wszystko to bez wpływu na normalne zdrowe komórki. Należy zacząć stosowanie tego leku jak najszybciej, ponieważ Aciclovir jest najbardziej skuteczny w przypadku wczesnej diagnozy.

Kto może stosować Aciclovir?

Możesz kupić Aciclovir, jeśli jesteś kobietą lub mężczyzną, masz ponad 18 lat i zdiagnozowano u ciebie: opryszczkę twarzy, półpasiec lub opryszczkę narządów płciowych.

Komu nie można przepisać leku Aciclovir?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, Aciclovir nie jest odpowiednim lekiem dla ciebie. Również nie można tego leku przepisać  cukrzykowi lub osobom zażywającym obecnie leki: Cimetidine, Ciclosporin i Zidovudine.  Jeśli tak jest w twoim przypadku, napisz o tym w formularzu konsultacji online, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Jak stosować lek Aciclovir?

Aciclovir  jest dostępny w różnych dawkach. Lekarz dobierze odpowiednią dawkę, biorąc pod uwagę twoją historię chorób i stan zdrowia. Dawkowanie jest uzależnione od rodzaju choroby.
W leczeniu opryszczki twarzy i opryszczkę narządów płciowych, większość lekarzy przepisze Aciclovir w tabletkach 200mg. Będziesz musiał zażywać Aciclovir 5 razy dziennie, co 4 godziny. Leczenie trwa 5 dni.
Aciclovir stosowany w ramach profilaktyki powinien być stosowany od 6 do 12 miesięcy. Dzienna dawka to 4 dawki Acicloviru po 200mg, co 4 godziny.
Zalecane leczenie półpaśca wynosi 7 dni jedną tabletką 800mg Aciclovir, 5 razy dziennie, zachowując 4-godzinne przerwy.

Jakie są działania uboczne leku Aciclovir?

Mogą pojawić się działania uboczne, takie jak: zawroty głowy, zmęczenie, wysypka, ból brzucha, biegunka, ból głowy, które były zgłaszane przez niektóre osoby. W przypadku powyższych działań ubocznych,  natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

 

Ulotka:

Aciclovir

Sprawdź ceny leku Acyklowir w aptekach Internetowych:

aciclovir

 

 

euroClinix

KlikMedik