Azytromycyna

Azytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym, z pomocą którego można leczyć różne bakteryjne infekcje, włączając w to choroby przenoszone droga płciową.

azitromicinaAzytromycyna jest antybiotykiem z grupy makrolidów złożonym z 15 atomów, należącym do podgrupy azalidów. Jest antybiotykiem o działaniu bakteriostatycznym wykazującym dobre działanie na drobnoustroje wewnątrzkomórkowe i atypowe. Wykazuje skuteczność w chorobach układu oddechowego, zakażeniach tkanek miękkich i zakażeniach układu moczowo-płciowego. Stosując Azytromycynę, zakażenie chlamydią wyleczy się w ciągu pięciu dni. Również pojedyncza dawka Azytromycyny wystarczy, by wyleczyć ureaplasmę i mykoplazmę. Standardowym lekiem na rzeżączkę jest 1000mg Azytromycyny w jednej dawce połączonej z jedną dawką Cefixime.

Co to jest Azytromycyna?

Azytromycyna jest antybiotykiem należącym do grupy makrolidów stosowanym do leczenia infekcji bakteryjnych. Można nią wyleczyć zakażenie chlamydią, rzeżączkę, nieswoiste zapalenie cewki moczowej, ureaplasmę i mykoplazmę. Leczenie Azytromycyną jest mniej intensywne i trwa krótko z powodu długiego okresu półtrwania.
Aby dowiedzieć się, że to właściwy antybiotyk dla ciebie, wystarczy wypełnić formularz naszej konultacji online, udzielając nam informacji na temat historii chorób i stanu zdrowia.  Jeden z naszych lekarzy sprawdzi twoją konsultację i jeśli lek jest odpowiedni dla ciebie, będziesz mógł go zamówić w naszej aptece internetowej.

Jakie są korzyści stosowania Azytromycyny?

Jest bezpiecznym i niezawodnym lekiem, a jego działanie jest widoczne w przeciągu kilku dni. Jest to najlepszy lek na chlamydię, ponieważ długo pozostaje w organizmie. Azytromycyną można wyleczyć dosyć dużą liczbę chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak zakażenie chlamydią, rzeżączka, nieswoiste zapalenie cewki moczowej, ureaplasma i mykoplazma. Zazwyczaj powinna wystarczyć krótka pojedyncza dawka lub leczenie pięciodniowe.

Jak działa Azytromycyna w tabletkach?

Azytromycyna oddziałuje na mikroorganizmy wewnątrzkomórkowe i pozakomórkowe. Azytromycyna przenika do fagocytów, a one przenoszą ją do środka infekcji, dając układowi odpornościowemu więcej czasu na jej zwalczenie. Lek wykazuje działanie poantybiotykowe, immunomodulacyjne i przeciwzapalne. Azytromycyna jest aktywna wobec Helicobacter pylori.

Kto może stosować Azytromycynę?

W większości przypadków Azytromycyną leczy się zakażenia chlamydią, ureaplasmę i mykoplazmę oraz nieswoiste zapalenie cewki moczowej. W połączeniu z Cefixime, Azytromycyna leczy rzeżączkę.

Jak stosować tabletki Azytromycyna?

Najlepiej stosować Azytromycynę przed obiadem. Dawki mogą się różnić w zależności od schorzenia, które chcesz wyleczyć. W celu wyleczenia chlamydii pochwy, zazwyczaj stosuje się jedną pojedynczą dawkę 500mg pierwszego dnia leczenia, a w kolejnych czterech dniach 250mg raz dziennie. Aby wyleczyć nieswoiste zapalenie cewki moczowej lub mykoplazmę płciową należy stosować dwie tabletki 500mg w pojedynczej dawce. Cefixime i Azytromycyna to odpowiednie połączenie, aby wyleczyć rzeżączkę. Po zakończeniu kuracji antybiotykowej możesz wykonać badania, aby sprawdzić czy infekcja została wyleczona.

Komu nie można przepisać Azytromycyny?

Lekarstwo to nie jest odpowiednie dla ciebie, jeśli masz: schorzenia wątroby lub nerek, miastenię, chorowałeś w przeszłości na zespół długiego QT, lub  masz zaburzenia rytmu serca. Nie stosuj  Azytromycyny, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Bardzo ważne jest, abyś poinformował w konsultacji online o jakichkolwiek lekach, które obecnie zażywasz, nie tylko tych na receptę, ale też ziołowych lub kupionych bez recepty.

Jakie są działania uboczne Azytromycyny?

Azytromycyna jest bardzo dobrze tolerowanym antybiotykiem z mniejszą liczbą działań ubocznych niż większość antybiotyków. Mogą jednak pojawić się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak biegunka, ból brzucha, nudności i wymioty. Jednakże te działania uboczne mają łagodny przebieg i powinny od razu zniknąć. U niektórych pacjentów odnotowano wysypkę, zawroty głowy, bóle głowy, zmęczenie i swędzenie pochwy lub upławy. Jeśli te działania uboczne utrzymują się przez dłuższy czas lub jeśli jesteś nadmiernie wrażliwy na aktywny składnik leku, skontaktuj się natychmiast ze swoim lekarzem.

 

Ulotka:

Azytromycyna

Sprawdź ceny leku Azytromycyna w aptekach Internetowych:

azitromicina

euroClinix

121doc

KlikMedik