metronidazoleZe zwiększonym spektrum działania, lek  Metronidazol  (Flagyl) 400mg w tabletkach może być przepisywany na kilka infekcji bakteryjnych dróg moczowych u kobiet i mężczyzn. Nawet jeśli objawy znikną od razu po rozpoczęciu leczenia, Metronidazol należy stosować dokładnie wg zaleceń lekarza.  Bądź świadomy, że objawy mogą ustąpić zanim infekcja zostanie wayleczona.

Co to jest Metronidazol?

Metronidazol  jest niezawodnym i skutecznym lekiem na waginozę bakteryjną (gardnerella) i zakażenia wywołane rzęsistkiem pochwowym. Lek szybko redukuje nieprzyjemne objawy tych chorób. Metronidazol przenika do wnętrza komórek bakterii i uszkadza DNA bakterii. Infekcja zostaje zatrzymana i nie rozprzestrzenia się na inne zdrowe komórki ciała. Odpowiednie dawkowanie to jedna tabletka Metronidazol 400mg, trzy razy dziennie, przez tydzień. Jest to niezawodne leczenie zapobiegawcze.  Metronidazol można przepisać do leczenia infekcji, takich jak infekcje jelitowe, ust lub infekcje kości i układu rodnego.

Jakie są zalety  Metronidazolu?

Metronidazol to właściwy lek na dosyć dużą liczbę chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak waginoza bakteryjna i rzęsistek pochwowy. Rezultaty są widoczne  w krótkim czasie od rozpoczęcia kuracji. Metronidazol zapobiega również długotrwałym uszkodzeniom ciała. Leczenie  Metronidazolem nie powinno trwać dłużej niż 10 dni.

Jak działa Metronidazol w tabletkach?

Lek będąc wewnątrz ciała kieruje się prosto do bakterii, przenika do komórki i uszkadza DNA bakterii. To zapobiega kolejnym infekcjom na zdrowe komórki. Wtedy twój układ odpornościowy musi odegrać swoją rolę i zwalczyć infekcję.

Kto może stosować lek  Metronidazol?

Ponieważ choroby, które leczy się Metronidazolem dotyczą głównie kobiet, kobiety powyżej 18 roku życia u których zdiagnozowano waginozę baktyryjną lub rzęsistek pochwowy mogą kupić ten lek. Metronidazol jest dostępny w naszej internetowej aptece. Należy wypełnić krótki formularz naszej konsultacji online, który zostanie sprawdzony przez jednego z naszych lekarzy w celu ustalenia, czy lek jest dla ciebie odpowiedni. Prosimy o informację,  jeśli chorujesz na następujące choroby: epilepsja lub choroba wątroby, zaburzenia nerwowe, lub jeśli w składzie leków, które obecnie zażywasz jest lit, fluorouracyl, disulfiram, cyklosporyna lub cymetydyna.
Metronidazol może obniżać działanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Zaleca się więc stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Komu nie można przepisać leku Metronidazol?

Lekarz może obniżyć dawkę Metronidazolu w przypadku występowania następujących schorzeń: schorzenie wątroby, choroby krwi (takie jak anemia czy leukopenia), schorzenia żołądka (takie jak  choroba Leśniowskiego-Crohna), epilepsja lub inne zaburzenia napadowe, którym towarzyszą zaburzenia nerwicowe.  Nie powinny stosować tego leku kobiety w ciąży lub osoby uczulone na substancję czynną tego leku. Proszę wymienić wszystkie leki stosowane obecnie, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Jak stosować Metronidazol 400mg w tabletkach?

Zazwyczaj przepisuje się niską dawkę Metronidazolu. Większość lekarzy przepisuje jedną tabletkę Metronidazolu 400mg, trzy razy dziennie przez tydzień. Wszystko zależy od tego, jak dany organizm toleruje ten lek. Poinformuj swojego lekarza o wszystkim, by mógł dobrać odpowiednią dawkę dla ciebie. Picie alkoholu podczas stosowania  Metronidazolu może prowadzić do nieprzyjemnych działań ubocznych, takich jak szybkie lub nieregularne bicie serca, uczucie gorąca, nudności i wymioty, dlatego nie pij alkoholu podczas leczenia Metronidazolem i co najmniej 3 dni po zakończeniu leczenia.

Jakie są działania uboczne Metronidazolu?

Mniej poważne efekty uboczne to: ból brzucha, nudności, ból głowy, uczucie suchości w ustach, nieprzyjemny metaliczny posmak, upławy, kaszel, katar, kichanie, utrata apetytu, zatwardzenie.
Ponieważ leczenie Metronidazolem zazwyczaj trwa krótko, najprawdopodobniej znikną one szybko. Jeśli nie znikną lub masz oznaki alergii, skontaktuj się natychmiast ze swoim lekarzem.
Zgłoś się na pogotowie ratunkowe, jeśli po zażyciu Metronidazolu masz którekolwiek z poniższych oznak reakcji alergicznej: swędzenie i czerwona wysypka, trudności w oddychaniu i opuchlizna twarzy, warg, języka lub gardła.  Skontaktuj się natychmiast z lekarzem w przypadku następujących działań ubocznych: gorączka z dreszczami, dreszcze, ból ciała, ból gardła, objawy grypopodobne, białe plamki na wargach lub ustach, uczucie palenia podczas oddawania moczu, biegunka.

 

Ulotka:

Metronidazol

Sprawdź cenę leku Metronidazol w aptekach Internetowych:

metronidazole

 

euroClinix

121doc

KlikMedik