Mycoplasma Genitalium

impotencjaMycoplasma Genitalium to choroba przenoszona droga płciową, najczęściej bezobjawowa, przypominająca inne choroby przenoszone droga płciową, takie jak zakażenie chlamydią i rzeżączka. Ponieważ mycoplasma genitalium często towarzyszy innym infekcjom, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, lekarzom dosyć ciężko jest ją zdiagnozować.  Nieleczona może prowadzić do niepłodności i zapalenia cewki moczowej. U kobiet może prowadzić do zapalenia szyjki macicy. Kobiety, u których rozpoznano waginozę bakteryjną, najprawdopodobniej mają też mycoplasma genitalium. Przypadłość tę można łatwo wyleczyć stosując Azytromycynę. Możesz zamówić ten antybiotyk w naszej aptece internetowej, po zakończeniu konsultacji online.

Co powoduje Mycoplasma Genitalium?

Można się nią zarazić, jeśli osoba jest aktywna seksualnie.  W przypadku posiadania licznych partnerów seksualnych ryzyko jest wyższe.  Mycoplasma genitalium można przenieść podczas seksu pochwowego, oralnego lub analnego. O zakażeniu można nie wiedzieć przez miesiące, ponieważ jest to choroba bezobjawowa.

Jakie są objawy  mycoplasma genitalium?

Infekcja przebiega bezobjawowo, co oznacza, że wiele osób nie rozpozna jej symptomów. Jednak, u mężczyzn występuje wyciek z cewki moczowej, któremu towarzyszy ból lub uczucie pieczenia podczas oddawania moczu.   Głównym objawem u mężczyzn jest zapalenie cewki moczowej. U mężczyzn diagnozuje się mycoplasma genitalium, jeśli wynik testu na chlamydię i rzeżączkę jest negatywny. U kobiet do symptomów należą też odczuwanie bólu i pieczenia podczas oddawania moczu. Obecny jest również ból podczas stosunku i upławy z pochwy.

Co dzieje się w przypadku nieleczenia?

Niewyleczone we wczesnym stadium zapalenie to może  powodować zapalenie gruczołu krokowego i zapalenie najądrzy u mężczyzn, a u kobiet ciążę ektopową. Nieleczone przez długi czas prowadzi do zespół bólowego miednicy mniejszej. W wyniku tego zakażenia zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą stać się bezpłodni.

Czym można leczyć?

Azytromycyna okazuje się być najbardziej efektywnym lekiem na mycoplasma genitalium. Leczenie Azytromycyną przynosi najlepsze rezultaty, jeśli podaje się dawkę 500mg w dwóch tabletkach. Potem, aby pozbyć się choroby, konieczne jest pięciodniowe leczenie tym samym antybiotykiem.

Leki na mykoplazmę to:

Azytromycyna