Przedwczesny wytrysk

Sposoby i leki na opóźnienie orgazmu u mężczyzn

impotencja-3Przedwczesny wytrysk to niechciany i niekontrolowany wytrysk przed lub krótko po penetracji, przy minimalnej stymulacji seksualnej. Jest to jedno z najczęstszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn. Przedwczesny wytrysk dotyka 30% mężczyzn na całym świecie. Może wpływać na pewność siebie podczas zbliżeń i może nawet rodzić wzajemne frustracje seksualnych u par.

Na szczęście, dostępny jest lek Priligy, aby pomóc ci w tym problemie. Priligy nie leczy przedwczesnego wytrysku na stałe, ale może być dla ciebie dobrym rozwiązaniem tymczasowym.

Jak można zdiagnozować przedwczesny wytrysk?

Twój lekarz może zdiagnozować przedwczesny wytrysk biorąc pod uwagę stan twojego zdrowia i historię twojego życia seksualnego. Konieczne jest również badanie kliniczne.  Ponieważ przedwczesny wytrysk może mieć wiele różnych przyczyn, należy wykonać kompleks badań, aby odkryć czy powodem jest możliwe bezobjawowe schorzenie.

Każdy przypadek przedwczesnego wytrysku jest wyjątkowy ze względu na różny czas potrzebny mężczyznom do uzyskania orgazmu. Niektórzy mężczyźni mają wytrysk po kilku penetracjach, ośmiu do piętnastu, inni mogą potrzebować 30 minut. W powszechnej opinii, przedwczesny wytrysk występuje, kiedy orgazm zostaje osiągnięty po dwóch minutach stosunku seksualnego. Żeby dowiedzieć się, czy cierpisz na przedwczesny wytrysk, wypełnij formularz naszej konsultacji online.

Skąd wiem, że mam przedwczesny wytrysk?

Jeśli nie jesteś w stanie regularnie utrzymać wzwodu dłużej niż 120 sekund, najprawdopodobniej diagnozą będzie przedwczesny wytrysk. Opinie na temat jak długo powinien trwać akt seksualny są podzielone, ale przyjmuje się ogólnie, że stosunek powinien trwać co najmniej dwie minuty.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

W większości przypadków lekarze nie są w stanie określić dokładnej przyczyny wczesnego wytrysku. Z biegiem czasu mężczyźni nabierają doświadczenia w sferze seksu i uczą się, jak opóźnić wytrysk. Wiadomo też, że największe prawdopodobieństwo pojawienia się przedwczesnego wytrysku istnieje, gdy mamy  nową partnerkę  albo, jeśli od ostatniego stosunku upłynął długi czas. Czynniki o podłożu psychologicznym, takie jak lęk, poczucie winy lub depresja mogą również powodować przedwczesny wytrysk. Wiadomo, że alkohol opóźnia wytrysk, więc niekiedy nagła przerwa w  ciągłym spożyciu alkoholu przed stosunkiem może odgrywać istotną rolę w powstaniu przedwczesnego wytrysku. Za przedwczesnym wytryskiem może stać również  bezobjawowe schorzenie, problemy hormonalne, uraz lub działanie uboczne określonych leków.

Priligy jest jedynym dostępnym lekiem dla mężczyzn z  przedwczesnym wytryskiem.

Recepta

Po podaniu, Priligy (dapoksetyna) wydłuży trwanie stosunku seksualnego, pomagając  zwiększyć wiarę w siebie i polepszając życie seksualne twoje i twojej partnerki.

Ćwiczenia

W wielu przypadkach, przedwczesny wytrysk ustaje sam, bez potrzeby leczenia. Stosowanie technik relaksacyjnych lub innych metod relaksu może opóźnić wytrysk. Techniki te wymagają określenia i kontroli doznań prowadzących do przedwczesnego wytrysku.  Innym rozwiązaniem jest użycie kondomu w celu ograniczenia wrażliwości penisa lub wypróbowanie innych pozycje podczas stosunku.

Terapia

Jeśli podejrzewasz, że twój przedwczesny wytrysk  powodowany jest czynnikami natury psychologicznej, rozważ pomoc psychologiczną, która pomoże ci zmniejszyć odczuwany lęk. Leczenie przedwczesnego wytrysku wykazuje lepsze efekty w połączeniu z terapią, jeśli przyczyny maja podłoże psychologiczne.

Operacja

Operacja powinna być rozważana jako ostatnie z rozwiązań, ponieważ jest to metoda bardzo inwazyjna i niesie ze sobą poważne ryzyko.

 

Dostępne leki na przedwczesny wytrysk:

Priligy