spedra-l-lSpedra to najnowszy lek na problemy z potencją, który został wprowadzony na rynek europejski w 2014 roku. Producentem środka jest koncern Menarini. Lek zażywa się 15 – 30 minut przed stosunkiem, a jego działanie utrzymuje się przez około 5 – 6 godzin. Spedra wykorzystuje substancję czynną o nazwie awanafil, która ułatwia osiąganie erekcji, dzięki rozluźnieniu naczyń krwionośnych doprowadzających krew do penisa. Lek dostępny jest w dawkach 50 mg, 100 mg i 200 mg. Spedra sprzedawana jest jedynie na receptę.

Receptę na lek można uzyskać na drodze internetowej konsultacji medycznej. Polega ona na uzupełnieniu formularza medycznego zawierającego pytania dotyczące stanu zdrowia pacjenta. Zamówiony lek zostanie dostarczony na drugi dzień roboczy.

Jak stosować lek Spedra?

1 pigułkę Spedry należy zażyć przynajmniej 15 – 30 minut przed planowanym współżyciem. Lek pozostaje aktywny do maksymalnie 6 godzin. W ciągu tego czasu istnieje możliwość odbycia kilku stosunków seksualnych. Spedra dostępna jest w dawkach 50 mg, 100 mg i 200 mg. Rekomendowaną dozą początkową jest zazwyczaj 100 mg. Lek można zażywać zarówno na czczo, jak i po jedzeniu, należy jednak pamiętać, że obfity posiłek może przyczynić się do opóźnienia działania Spedry. Nie należy przyjmować więcej niż 1 tabletki w ciągu doby.

Jak działa Spedra?

Składnikiem aktywnym Spedry jest awanafil. Substancja ta rozluźnia naczynia krwionośne znajdujące się w penisie, dzięki czemu w momencie pobudzenia seksualnego dochodzi do zwiększonego przepływu krwi do prącia. Należy pamiętać, że po zażyciu leku mężczyzna nie osiąga nigdy samoistnej erekcji. Aby doświadczyć wzwodu, konieczne jest odczuwanie podniecenia seksualnego.

Czy Spedra może wywołać skutki uboczne?

Najczęstsze działania niepożądane mogące wystąpić na skutek zażycia Spedry to uderzenia gorąca, bóle głowy oraz niedrożność nosa. Wymienione dolegliwości dotykają około 10% pacjentów. Innymi możliwymi skutkami ubocznymi są: zawroty głowy, zmęczenie, senność, bóle pleców, duszności, kołatanie serca, niewyraźne widzenie, problemy żołądkowe, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych oraz problemy z zatokami.

U 1 na 1000 pacjentów może także dojść do wystąpienia następujących dolegliwości:

 • grypa
 • katar
 • bezsenność
 • bóle w klatce piersiowej
 • suchość ust
 • biegunka
 • wysypka
 • skurcze mięśni
 • podwyższone ciśnienie
 • opuchnięcie kostek
 • częstomocz

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwych skutków ubocznych, prosimy o zapoznanie się z treścią ulotki Spedry.

Kto nie powinien stosować leku?

Lek nie powinien być stosowany przez kobiety, pacjentów uczulonych na składniki leku oraz mężczyzn nieposiadających problemów z osiąganiem erekcji. Innymi przeciwwskazaniami do stosowania Spedry są: schorzenia serca, udar mózgu lub zawał serca przebyty w ciągu ostatnich 6 miesięcy, arytmia, niedociśnienie, nadciśnienie, choroby nerek, schorzenia wątroby, przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki.

Spedra nie powinna być także stosowana jednocześnie z następującymi lekami:

 • nitraty – leki stosowane w leczeniu dławicy piersiowej
 • rytonawir, indynawir, sakwinawir, nelfinawir lub atazanawir – środki stosowane w leczeniu wirusa HIV
 • ketokonazol, itrakonazol lub worykonazol – leki o działaniu przeciwgrzybiczym
 • klarytromycyna lub telitromycyna – antybiotyki

Jak kupić Spedrę online?

Apteki online oferuje dyskretne i bezpieczne usługi umożliwiające zamówienie leku na receptę za pośrednictwem internetu. Jest to możliwe dzięki systemowi internetowych konsultacji lekarskich. Przed zamówieniem leku konieczne jest wypełnienie poufnego formularza medycznego, który zostanie zweryfikowany przez naszego lekarza. Wszystkie udzielane nam informacje objęte są ścisłą tajemnicą lekarską. Przesyłki dostarczane są zazwyczaj w ciągu 1 dnia od chwili złożenia zamówienia.

Ulotka:

Spedra

Możesz kupić Spedrę w polskich aptekach lub zamówić w jednej z klinik Internetowych: